Lootus. Kahekümnes kohtumine.

Kahekümnenda kohtumise teema oli ajakirjandus. Kui eelmistel kordadel on teemaks olnud peamiselt ajalehed, aga ka raadio ja netiportaalid, siis sel korral olid peamiseks kõneaineks ajakirjad.

Tutvusime süvitsi pigem populaarteaduslike ajakirjadega, nagu Horisont ja Eesti Loodus. Teemad, mis osalejaid köitsid, ulatusid seinast seina. Saime teada huvitavaid fakte mee koostisest ja imetlesime mee kristallilist struktuuri, nagu see mikroskoobi all paistab (meenutades pigem jõuluehteid kui toitu), lugesime Johann Köleri kuulsa Kaarli kiriku altarimaali valmimis- ja restaureerimislugu…

Siiski ei jäänud ka viimased ajalehed läbi sirvimata ning arutlesime Anne Veski fenomeni üle ning pikemaks väitlusteemaks valisime seekord Postimehe lisas AK ilmunud arutluse toidu tootmisest kodus. Kas potipõllundus on mõttetu ajaraiskamine, võimalus toidu ostmiseks kulunud raha kokku hoida, looduslähedane elustiil või, nagu Lääne- Euroopas enamasti arvatakse, vaeste idaeurooplaste viis näljahäda tõrjuda? Selgub, et osalejate arvamused jagunesid üsna vastandlikult. Toidu kodus kasvatamise mahtu, olemust ja mõjusid on aga uurima asunud rahvusvaheline teadlaste grupp, kelle töö järeldusi huviga ootama jääme.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s