Keelesõbrad ja Lootus. Neljas õppekäik.

Neljas õppekäik viis kahe klubi rahva ühiselt Sinimägedesse. Et ilm oli etteaimamatu ning muutus päeva jooksul mitte tundide, vaid suisa minutitega, tuli programmi koostades valmis olla kõigeks. Osalejatele soovitasime kaasa võtta õues matkamiseks sobiliku riietuse, mis ulatuks ujumisriietest vihmajopedeni ning Sinimägedes veedetud kolme tunni jooksul jõudis ilm muutuda nii mitu korda, et neid kõiki oleks rahumeeles ka tarvitada saanud.

Et keskpäev võttis meid vastu algava vihmasajuga, alustasime oma tegevust infopunkti õppeklassis, kus tegime tutvust Vaivara kandi ajalooga. Kõnelesime, kuidas tekkisid Sinimäed ning millal on inimesed Vaivara maile ilmunud, kuidas on sajandite jooksul kulgenud külarahva elu ning missugused sõjad selle rahumeelse eksistentsi aja jooksul segi on paisanud.

Et vihm tunni jooksul järele andis ning lõpuks hoopis lakkas, läksime ka jalutuskäigule Pargimäele, kus uurisime esimesest maailmasõjast jäänud punkreid. Seejärel jalutasime ümber Põrguaugu- ehk Grenaderimäe, tõusime selle tippu ning uurisime 1944. aasta lahingute mälestusmärgi all seistes hingematvalt kauneid vaateid, mis Eestimaa Termopüülideks nimetatud küngastelt avanevad. Tagasi muuseumi juurde jõudes külastasime ka näitusemaja, tutvusime väljapanekuga ning lõpetuseks pidasime pikast matkast veidi väsinuna sealsamas kahe klubi ühise pikniku. Selleks ajaks oli ka rannailm täiel määral taastunud ning ehk jõudis mõni klubiliige enne õhtu saabumist veel väikse suplusegi ette võtta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s