Õnnelaupäev. Viieteistkümnes kohtumine.

Viieteistkümnenda kohtumise teemaks oli kunst. Arutlesime, milliseid kunstiliike teame ja miks saame Eestis näiteks arhitektuurist rääkida alles alates XIII sajandist, maalikunstist aga veelgi hilisemast perioodist. Miks olid varasemad Eesti kunstnikud rahvuselt peamiselt sakslased ning millal eestlased rahvakunsti kõrval ka akadeemilise kunstiga tegelema hakkasid.

Anu Raua videoklippidele toetudes arutlesime, millised võivad olla kunstniku loovuse allikad ning milline vahe, kui üldse, on akadeemilisel ja rahvakunstil. Tutvusime lühidalt ka Eesti kunsti ajateljega, vaadates linnulennul üle Eesti arhitektuuri, skulptuuri, maalikunsti ja graafika saavutused läbi sajandite.

Lõpetuseks jätsime pisut lõbusama ülesande- igaüks sai valida mõned enda jaoks sobivad lasteraamatud ja retsenseerida pisut selle illustratsioone. Valik oli lai ning nii õnnestus tutvuda paljude eesti laste lemmikkunstnikega läbi aegade- Siima Škop ja Asta Vender, Edgar Valter ja Viive Tolli… Loodan, et kohtumine inspireeris edaspidigi kunstimaailmas avatud pilguga ringi vaatama.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s