Lootus. Kuueteistkümnes kohtumine.

Kuueteistkümnendal kohtumisel lahkasime ajakirjandust hoopis teistsuguse vaatenurga alt. Kas ajakirjandus informeerib meid või manipuleerib meiega? Just-just said mööda järjekordsed valimised ning kõige tulisemadki debatid ei suutnud idavirulasi valimiskastide juurde meelitada. Miks küll?

Uurisime ühiselt, missuguseid võtteid kasutab debattides korrektne väitleja ja mida täpsemalt tähendab mõiste “demagoogia”. Igaüks teab, et demagoogia on paha, aga kuidas see ikkagi ära tunda ja mitte lõksu langeda? Teatud nippe selleks ikkagi on ja uurisime ühiselt, kuidas ära tunda sildistamine, liialdamine, oponendi diskrediteerimine, suuna muutmine, kontekstist väljarebitud tsitaadid või teema naeruvääristamine. Ja mida õigupoolest tähendab väljend “arvab jumala heast peast”?

Lõpetuseks jätsime kõikide demagoogiaküttide maiuspala- ajalehed vastmöödunud valimiste kandidaatide pöördumistega. Pikema puurimise järel otsustasime siiski tunnistada, et enamik jutust tugines korrektsetele väitlusvõtetele. Mine tea, ehk on keegi poliitikutelegi lõpuks väitlemist õpetanud?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s