Lootus. Kaheteistkümnes kohtumine.

Kaheteistkümnes kohtumine oli taas pühendatud ajakirjandusele.

Alustuseks lugesime ootamatu jätkuloo hoopis eelmise nädala teemale- rahvustoidud ja meie kodukandi traditsioonilised toidud. Selgus, et eelmisel kohtumisel kõne all olnud silmupüük ning traditsioonilised silmude valmistamise viisid, mis kantud Narva jõe äärsete piirkondade pärandina ka Eesti pärandkultuuri nimekirja, on traditsioonide kirjapanijale ning esitajale Tiiu Toomile ka tunnustuse toonud. Narva-Jõesuu linnalehes oli see tunnustus esikaaneloo vääriliseks hinnatud.

Praktilise töö tegime seekord hoopis teistsugusel moel- hindasime ajakirjandusest loetu- kuuldu uudisväärtust. Arutlesime, kui kaua üht või teist sorti uudis värskena püsib või taaskäsitlemist väärib, milline on loo uudisväärtus olenevalt sellest, kes on lugeja või kuulaja. Kas uudis, mis esimesena meenub, on alati kõige olulisem? Kui uudis on tähtis, siis kas ja kuidas sõltub tema väärtus meie elukohast? Avastasime, et elukoht ning isiklikud huvid mõjutavad uudisväärtust kõvasti rohkem, kui seni endale teadvustasime. Uue gümnaasiumihoone valmimine ja personali valik on igal juhul oluline neile, kel laste koolivalik ees seisab, jätab aga üsna ükskõikseks teised, kel kool mujale valitud. Uus valitsus või presidentide kohtumised näivad olulised sel määral, kuivõrd nad meie igapäevaelu mõjutada võivad, naaberriikide valimised aga enamasti juhul, kui meil on seal lähedasi.

Teine praktiline harjutus oli mõnele ehk lapsepõlvest tuntud “katkine telefon”- kui mitu korda saab ajalehes ilmunud uudist ümber jutustada, enne kui selle sisu totaalselt muutub? Saime hea õppetunni, kui täpseks võib hinnata väljendit “ajalehes kirjutati” peale seda, kui kirjatükk neljandat korda ümber on jutustatud…. Ja ometi oli algallikas tõepoolest ajaleht ning igaüks jutustas, nagu lugu talle meelde jäi.

Heaks uudiseks on aga kindlasti järgmisel kuul traditsiooniliselt toimuv muuseumiöö ning meie võimalus sellest kollektiivselt osa saada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s