Õnnelaupäev. Üheksas kohtumine.

Üheksas õnnelaupäev sai veedetud huumorivõtmes. Sissejuhatuseks tegime tutvust Eesti kaasaegse huumori lipulaeva- Tujurikkujaga. Arutlesime, keda või mida pilab videoklipp “Eesti ujumine”. Klubirahvas tundis kõhklematult ära legendaarse spordikommentaatori Lembitu Kuuse hääle. Kas pilke all on tõepoolest Eesti ujumiskoondise saavutused või elustiil? Selgus, et paraku on lugu hoopis nukram. “Tujurikkuja” aastavahetuse klipid võtavad sageli kõne alla möödunud aastal ühiskonnale kõige rohkem kõneainet põhjustanud valupunktid ning omapärane ujumisvõistlus oli mõeldud punktina aastale, kus Eesti ühiskonda oli jahmatanud ootamatult suur hulk purjuspäi toimunud uppumisi. Ka politoloog Paul Nusik tegeles ühiskondlike probleemidega. Kas probleemid olid samad, mis viimastel valimistel suure hulga Ida-Viru valijaid hääletuskastist eemale on peletanud, jäi igaühe enda otsustada.

Ent isegi eestlaste huumor ei ole ainult süsimust. Lapsesuu räägib tõtt vahel üsna kummalises võtmes ning räägitud said mõnedki naljakad juhtumid nii andkdoodiraamatust kui päriselust.

Kohtumise teine pool oli aga suvitajate päralt. Eesti huumori kuldne klassika- Siin me oleme! Tutvusime mitme põlvkonna eestlaste lemmikutega. Ervin Abel, Sulev Nõmmik, Lia Laats, Karl Kalkun, Väino Puura ja Lauri Nebel koos võrratu Muhumaa loodusega suutsid loodetavasti hinge pugeda ja töönädala väsimust pisut leevendada isegi neil, kes klubisse otse öövalvest saabusid.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s