Pärlid: kaheksateistkümnes kohtumine

… toimus 18. aprillil. Lihavõttepühad lähenevad ning meie seekordne kohtumine oli ka kirev nagu lihavõttemuna. Alustasime aprilli sünnipäevalaste õnnitlemisega. Meie klubi traditsioonide hulka kuulub sünnipäevalaulu laulmine. Laulsime tänagi. Elagu Marina ja Tatjana, aprillikuu sünnipäevalapsed! 🙂 Edasi kulgesime Tammsaare-teema kokkuvõttega – vaatasime EFTA-l esitletud Jan Uuspõllu parafraseeringut “Tõest ja õigusest”. Tore oli tõdeda, et see rahvas, kes suudab nalja visata iseenda üle, on jätkusuutlik rahvas! Sissejuhatusele järgnes põhiteema, pilguheit eesti kunstiajalukku. Rääkisime meie kunsti ajaloost ja balti-saksa mõjust, esimestest päris oma kunstnikest Johan Köhlerist, August Weizenbergist ja Amandus Adamsonist. Edasi peatusime lühidalt nii Ants Laikmaa, Kristjan Raua tegemistel  kui Pallase kunstikooli avamisel. Pallase tunnustatumaid kunstnikke Eduard Viiralt pälvis tänasel kohtumisel palju tähelepanu. Pärlid on kunstigurmaanid. Veera tegi esitluse Paul Kondase ja Kaljo Põllu loomingust, Marina rääkis Eduard Viiralti elust ja loomingust. Tutvustatud said Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Adamson-Ericu teosed. Vaatasime Eduard Viiralti tippteostest inspireeritud Rein Raamatu animafilmi “Põrgu”. Kohvipaus oli meil sünnipäevapeole sobivalt rikkalik. Kohtumise teise poole pühendasime kunstile läbi huumoriprisma ja vaatasime mängufilmi “Lammas all, paremas nurgas”. Rõõmsaid lihavõttepühi ja lahket pühadejänest kõigile Pärlitele!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s