Õnnelaupäev. Seitsmes kohtumine.

Jõudsime oma tegevuskavaga jälle ajakirjanduse kuuülevaateni tagasi, kuid teemadering, millest ajalehed meile rääkisid, oli muidugimõista uus.

Otsisime ja leidsime ajalehtedest seekord kahte sorti lugusid: lood, mis tekitasid meeldiva enesetunde ja lood, mis mingil põhjusel ärritasid.

Selgus, et meeldivateks uudisteks olid näiteks kunstiturniiri korraldamine, Päästeameti baaskursused merepäästevõimekuse kasvatamiseks, ühiskondliku aktiivsuse kasv metsaraiumise pidurdamisel ning üleüldse keskkonnateemade laiem teadvustamine, nõuanded kevadväsimuse ennetamiseks, terviseteadlikkuse kasvatamine, Tallinna lennujaama laiendamine, kalasadamate päeva korraldamine ja šamaani nõuanded enda emotsionaalse sfääri tasakaalus hoidmiseks.

Ärritasid aga uudised, mis rääkisid ühistranspordi ümberkorraldustest sel viisil, et bussipeatused jäävad elamurajoonidest kaugemale ja kõnniteed peatuseni ei olegi, liiklusrikkujatest, kes ei häbene kihutada isegi teeremondi piirkonnas ning peavad enda õiguseks liiklusreguleerijaid ebatsensuursete sõnadega sõimata, kevade saabudes taas välja ilmuvad ohtlikud puugid, politseijaoskonnast põgenenud ohtlik narkokurjategija, reklaamid, mis lubavad haiguste kiiret paranemist, kui vaid ostad järjekordsed tilgad või vedelikud (aga praktika näitab, et varasemate imevedelike ostmine ühtki tuttavat terveks pole ravinud) ning haldusreformi nukrad tagajärjed, kus võõrandumine võimu ja kohalike kogukondade vahel on muutunud veelgi suuremaks.

Kohtumise lõpetasime rühmaväitlusega. Teemaks hääletati šamaanid- tervendajad. Kas tegu on tarkade ja tundlike inimestega, kes aitavad meil iseenda tunnetega kontakti saada või hoopis petturitega, kes meid halvemal juhul sootuks eksiteele juhatavad? Argumente jätkus mõlema seisukoha kaitseks rohkesti. Ühiselt jõudsime järeldusele, et kuulata tuleb eelkõige enda sisetunnet ja tervet mõistust, kuulata ei tohi aga ilmatarku, kes keelitavad arste või muid spetsialiste ignoreerima. Et aga eestlased üks nõiausku rahvas kipub olema, pole mingi uudis. Vaadake või Lembit Ulfsaki vana head filmi “Keskea rõõmud”!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s