Keelesõbrad. Seitsmes kohtumine.

Seitsmenda kohtumise teemaks oli identiteet. Kes me oleme? Mis meie identiteedi määrab? Arutleda aitas klubi külaline Anneli, kelle endagi juured ulatuvad mitmesse suunda. Vestlusteemad viisid meid mõnikord üsna kaugele nii ajas kui ruumis. Kus on meie juured ja mis kohtadega need meid seovad? Kas kodu on majake metsa ääres või saab ka kivist linn olla päris oma kodu? Vist ikka saab, kui inimesed ta selliseks teevad.

Edasi jagunesime rühmadeks ja arutlesime rahvuslike stereotüüpide üle. Võtsime põhjalikumalt ette eestlased, venelased ja põhjanaabrid soomlased. Kes on teiste arvates aeglane või temperamentne, pidutseja, napsilembene, külalislahke, patriootlik või töökas? Saime aru, et vahel võib väike grupp ebameeldivalt käituvaid inimesi luua terve rahva kohta stereotüübi, mida ülejäänud kuidagi ära ei ole teeninud.

Lõpuks mängisime Aliast ja arvasime ära hea hulga rahvusi, kes elasid Euroopas, Aasias või Austraalias, soojas või külas kliimas, võõrustasid turiste, kes saabusid Eestist bussi, rongi või lennukiga… Huvitava kokkusattumusena selgus, et kerge oli ära arvata udmurt, sest kaardi tõmmanud klubiliikmel oli juhtumisi udmurdist ülikoolikaaslane, raske aga välja peilida, kes on katalaan. Taanlased-rootslased, prantslased ja hispaanlased jäid kusagile nende kahe vahele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s