Lootus. Viies kohtumine.

Viienda kohtumise teemaks oli identiteet. Mille järgi me otsustame, kes me oleme? Mis määratleb meie rahvuse ja kui oluline selline määratlemine meie jaoks on? Jututeemasid jätkus niivõrd kauaks, et esimest korda klubi ajaloos magasime kohvipausi aja põhjalikult maha! Kas inimese rahvuse määrab keel, kodakondsus, sugulaste ja vanemate rahvus või miski veel? Kas peaksime kindlasti otsustama, mis rahvusest oleme või saame olla mitme rahvuse liikmed korraga? Vestlus arenes vahepeal kirglikuks ja mõned seisukohad erinesid, aga üksmeelel oldi selles, et enesemääratlus ongi suures osas igaühe isiklik asi ja erinevaid võimalikke lähenemisi palju. Arutlesime ka kodakondsuse ja topeltkodakondsuse üle.

Kohvipausi järel tegime rühmatöö, kus arutlesime rahvustega kaasa käivate stereotüüpide üle. Mis meile esimesena meenub, kui öeldakse “eestlane” või “venelane”? Kas need stereotüübid kujundavad meis positiivseid või negatiivseid eelhoiakuid ja kui palju nad tõele vastavad? Rühmatööd tulid sõbralikud ja nende põhjal jäid domineerima pigem võimalus jääda neutraalsete hoiakute juurde.

Päeva lõpetuseks mängisime seltskonnamängu “Alias”, kus võimalikult täpsete küsimuste abil tuli ära arvata, mis rahvuse endale kaardipakist tõmmanud olid. Olles sedamoodi värskendanud ka oma geograafiateadmisi (Kas mehhiklased elavad Lõuna- või Põhja-Ameerikas? Kes elavad poolsaarel- kas jaapanlased või korealased?), läksime koju heas tujus. Järgmisel teisipäeval näeme jälle.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s