Tublid: 20. kohtumine

toimus 27.02.2019. Seekord rääkisime eesti rahvakalendri pühadest ja kombestikust.

Mardipäeva kombestik oli klubilistele võõras ja arvame, et meie eestvedajatena külvasime seemnekese, mis aitab muukeelsetel mõista paremini ümberringi toimuvat. Kuulasime mardipäeva laule ja vaatasime Vabaõhumuuseumi videot mardipäevast.

Kuna alles hiljuti oli vastlapäev, siis klubilised jutustasid vene Maslennitsa kommetest.  Selgus, et venelastel on see väga suur ja lõbus pidu, mida tähistatakse uhkelt ka tänapäeval. Üks klubiline oli teinud video oma kooli Vastlapäevast, kus oli tantsu ja tralli taevani.

Ka jõulude pidamine erineb eesti ja vene kultuuriruumis oluliselt. Eesti jõulukombed on venelastel kasutusel enamasti vana-aasta õhtul.

Kohvi kõrvale maiustasime vastlakukleid ja tõdesime, et oleme taas saanud veidi targemaks. Sarnaselt Tootsiga olnud ka Voldemar Tootsonil kõige selle juures küllaga leidlikkust, et ennast paljudest ulakustest puhtaks rääkida.

Kui Voldemar Tootson kuulis, et ta on „Kevadesse“ üleannetu ja vembulembelise poisina sisse kirjutatud, olevat ta lubanud Oskar Lutsule kere peale anda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s