Pärlid: üheteistkümnes kohtumine

… toimus veebruarikuu viimasel päeval. Kohtumine algas külalise Maria Tuuliku esinemisega. Maria töötab EKIs sõnaraamatute osakonnas, seetõttu keskenduski ta oma esitluses erinevatele uutele veebisõnaraamatutele nagu naabersõnade sõnastik, assotsiatsioonisõnastik jt Saime põhjaliku ülevaate sõnaveebi võimalustest, polüseemiast, põhisõnavara sõnastikus esinevatest rektsioonidest. Kuulsime ka inglise keelel baseeruva Keelekliki masintõlke sõnastikust. Pärast kohvipausi arutlesime vastlapäeva teemadel. Igaüks sai rääkida oma elamustest, mälestustest, perekondlikest kommetest. Vastlatoidud pakkusid huvi kõigile, võrdlesime eestlaste ja venelaste peolauda, saime teada, et vastlakukleid süüakse ka mujual, nt Skandinaavias, Baltimaades, Saksamaal. Loomulikult kuulasime ka vastlalaule “Täna liugu laseme” ja “Vastlalaul”. Kohtumise lõpetasime uue Taskutarga mälumänguga “Eesti Vabariik 100”, kus oli põnevaid küsimusi Eesti Vabariigi kohta läbi 100 aasta. Teemadeks olid kirjandus, sport, tavapärane eluolu, ettevõtlus, poliitika, film ja palju muud. Oli hariv ja lõbus kohtumine!

5 kommentaari “Pärlid: üheteistkümnes kohtumine

 1. Maria esinemine oli äärmiselt kasulik ja huvitav – nautisin nii loengu sisu kui ka loengupidaja välimust 🙂

  Mis aga mainimata jäi, oli Glosbe tõlgete andmebaas: https://et.glosbe.com/ – sealt võib vahel üles leida isegi need väljendid mida sõnaraamatutes ei ole. Võib ka valida suvalist keelepaari – seega see on kasulik ka meie inglisekeelsele liikmele Michaelile.

  Vastlapäeva kohta ei suuda ma kiusatuse vastu panna ja ikkagi riputan selle “isa ja poja dialoogi” üles 🙂

  Liked by 1 person

 2. Sul on õigus, Maria on EKI atraktiivseim noor daam, andekas veel pealekauba. Vaata eki.ee videoklippe, leiad sealtki tema esitatud lühiloenguid. Juhin Michaeli tähelepanu Sinu soovitusele. Loodan, et Su kodu on soe, mitte külm kui hundilaut. Mõnusat une-eelselt olemist!

  Meeldib

  1. Tõepoolest, leidsin mitu videot Mariaga – need on sama tublisti ja köitvalt tehtud, nagu tema esinemine meie klubis, aga nö “lühiversioonid”:

   Kodu on tõepoolest soe, eriti kui väljas on plusskraad – aga ikkagi paljas nagu porgand olla ei saa, peab midagi selga viskama 🙂 Aga veelgi parem on hoopis teki alla pugeda!

   Liked by 1 person

 3. Tubli! Julge hundi rind on rasvane, ta pole kunagi vaene kui kirikurott. Peaasi, et kops üle maksa ei läheks ja keegi Sulle kärbseid pähe ei ajaks!!! Kõike head ja ilusat!

  Liked by 1 person

  1. Mul tuli pähe huvitav mõte: a kas huntide kommete järgi on lubatud vastlapäeval oma rinna puhtaks lakkuda? 🙂 Või on see kaslaste privileeg?

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s