Lootus. Teine kohtumine.

Meie teise kohtumise läbivaks teemaks oli muusika. Kalendrisse vaadates tundus igati asjakohane tutvuda alustuseks millegi nii ürgeestilikuga kui “Väljas on veebruar täna”. Sobitades loo ühtlasi Tõnis Mägilt kuuldud tähelepanekuga, et eestlased on üks väheseid rahvusi maailmas, kes laulavad ehtsat poeesiat. Poetess Viivi Luik kirjutab aga tõepoolest niivõrd rikkalikus ja kujundirohkes eesti keeles, et tekst suutis loodetavasti pakkuda natuke krõbedamaid pähkleid ka neile klubiliikmetele, kellel igapäevane keeleoskus juba selge. Eestimaa veebruar suudab aga alati üllatada. Kui olime ühiste pingutuste tulemusel laulusõnad- spikrid kokku monteerinud ja Randpere-Alendri duetile tausta laulsime (“Lumede juuksed on valla”), krabistas akende taga juba ehtne veebruarivihm.

Veel värskendasime oma mälu üksteise tundmise osas ja katsetasime, kui osavad identiteedivargad me oleksime. Mitu identiteeti suutsime mängu käigus ikkagi ära kaotada, aga küllap harjutame veel. Vahepeal jõudsime läbi mõelda ja kirja panna ka oma isiklikud keeleklubi- eesmärgid ja plaanid nende eesmärkideni jõudmiseks, valida klubile sobiliku nime, rääkida veel muusikast ja muusikutest.

Lõpulooks sai valitud Raimond Valgre “Sinilind”. Et järgmise kohtumise läbivaks teemaks saab laulupidu, loodan, et klubirahvas nädala jooksul aega leiab oma uut repertuaari vahetevahel ka uuesti üle kuulata, kaasa ümiseda ning miks mitte ka plaatidelt või netiavarustest lisa otsida.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s