Pärlid: kümnes kohtumine

… toimus 21. veebruaril, praktiliselt vabariigi aastapäeva eelõhtul. Alustasime  kohtumist hea tuju loomisega ja korraldasime oma klubi Eesti Laulu lõppvooru. Meie esimene reegel välistas välismaa artistid, seega jagunesid hääled 10 laulu ja esineja vahel. Pingerida sai selline: 1. Uku Suviste, 2. Sandra, 3. Sissi. Positiivne häälestus saadud, alustasime meie peamise teema, Eesti Vabariigi 101. aastapäeva, käsitlemist. Kõigepealt tutvusime ETV-s 24.02 pakutavate saadetega ja leidsime ühiselt, et programm on nii huvitav, et söömiseks ja pidulaua katmiseks jääb väga vähe aega! 😉 Edasi rääkisime vabadussõja suurest sangarist Julius Kuperjanovist, vaatasime fotosid, mis arhiividest üles leitud ja ka sellest, kuidas kangelase mälestust läbi erinevate aegade on hoitud. Mitte alati pole olnud Kuperjanovi jalaväepataljoni, nimelist trammi ja postmarki. On olnud aegu, kus Kuperjanovi haual käimise eest üliõpilasi ülikoolist välja visati. Kohvipausiks katsime temaatilise laua: kiluleivad, singipirukad, juustukuubikud, puuviljad, kommid … Pärast kosutavat ja värskendavat kohvipausi korraldasime kodumaa sünnipäeva auks viktoriini. Tulemused olid suurepärased, võistlus tasavägine ja pingeline! 🙂 Võistkond Meedikud võitis maksimumpunktidega, vaid punkt vähem oli võistkonnal Rukkilill. Saatuslikuks sai küsimus sugulaskeeltest. Aga kokkuvõttes võitsid kõik! 🙂 Edasi heitsime pilgu vabadussõja sündmustele Indrek Treufeltdi saatesarja “Vabadussõja lugu” 6. osa vaadates. Filmi lõppedes arutlesime õppuste Siil ja Erna retkede teemadel. Soovime kõigile kaasteelistele ilusat vabariigi aastapäeva!

2 kommentaari “Pärlid: kümnes kohtumine

  1. Muide, ma guugeldasin infot selle Victor Crone kohta, ja avastasin, et ta isegi ei ela Eestis, vaid hoopis Ameerikas. Räägitakse, et ta esialgul planeeris esindada Rootsi, aga konkurss seal oli nii suur, et ta ei pääsenud eelvoorugi läbi – ja Eesti oli tema “plan B”. Aga olgu, “Eurovisioon” on nagu jalgpall – seal ka juba ammu ei ole tähtis, kust meeskonna liige pärit on.

    Vabadussõja ja Julius Kuperjanovi kohta vaatamiseks oli tõepoolest vähe aega. Kui meil oleks veidi rohkem aega, tasuks ka vaadata “Ajalugu Oskariga”, kellel on üsna head ja kaasaegsed videod Eesti ajaloo kohta. Vabadussõja ajast on neid eriti palju, ja kuperjanovlaseid mainitakse seal päris tihti. Selles videos muuseas jutustatakse, kuidas Kuperjanovi jalaväepataljon alguse sai.

    Head Eesti Vabariigi aastapäeva kõigile!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s