Lootus. Esimene kohtumine.

Kohtusime Vahtra Loomekeskuses hämaravõitu klassis esimest korda grupiga, kelle juhtimises läbi eesti keele ja kultuuri salamaailma olen poole aasta jooksul osaleda lubanud.

Et miks just salamaailma? Eks ole eestlased pikka aega harjunud eesti keelt ja komberuumi üsna suletud klubina nägema, kuhu väljastpoolt just sageli juurde ei tulda. Nii et kui keegi juba eesti keeles rääkima hakkab, olgu räägitud perfektselt. Vastasel juhul kipub eestlane suu karmilt kriipsuks tõmbama või ise võõrkeelele üle minema.

Sedasorti elukogemustega rikastatuna panid klubiliikmed üksmeelselt reeglitesse kirja, et me ei naera üksteist valesti rääkimise eest mitte kunagi välja. (Sõbralik naeratus on ikkagi oodatud!) Me ei kritiseeri ega diskrimineeri. Rääkida võib nii eesti keelt kui eesti keeles. Mobiiltelefonide suhtes me sama lahked ei ole: nemad peavad klubitegevuse ajal üldjoontes vait olema. Kohvitada on lubatud ka väljaspool kohvipausi, samuti on lahkesti lubatud külakosti kaasa tuua. Reeglite kehtestamisel oli grupp üllatavalt üksmeelne: hääletamist läks vaja ainult ühe punkti juures.

Veel mängisime tutvumismänge ning püüdsime välja nuputada ajalehte sobiva esikaaneloo, kuidas meie klubirahva elu sügiseks muutunud on. Selgus, et meie silmaring on ohtrate reiside käigus kõvasti laienenud: me oleme käinud Haapsalus ja Saaremaal, Viljandi folgil ja Jõhvi kontserdimajas… Eestikeelse ooperi kõrval tasuks ära vaadata ka mõni selgelt eestikeelne ballett. Reisiplaanide seadmisel tekkis aga ootamatult probleem. Kuidas me neist aru saame? Eesti eri nurkades räägitakse ju eri murrakuid. Ja mis keelt räägivad setud? Kalendrisse vaadates ei ole enam kaugel ka vastlad. Mida rahvusköök vastlapäeval pakub? Mõndagi jõudsime läbi arutada. Üht-teist jäi aga etnogeneesi ja rahvusköögi valdkondades õnneks ka tulevaste klubikohtumiste tarvis ootele. Kaunist sõbrapäeva!

 

Üks kommentaar “Lootus. Esimene kohtumine.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s