HIIR: kahekümne teine kohtumine

Täna rääkisime hobidest. Ka reisimine võib olla hobi 🙂 On inimesi, kes elavad reisi nimel!

Jelena ja Viktoria koguvad nukke – Jelena valmistab neid ise kuivviltimistehnikas (Mileedi, hiir, siil), Viktoria aga kogub erinevas suuruses nukke. Märgviltimisega saab teha ise näpunukke ja nendega siis näiteks koos lastega teatrit teha. Jelena viltis meie kohtumise ajal valmis nunnu hiirekese! Viktoriale meeldib nukkude otsimise ja leidmise protsess, eriti kui õnnestub leida isegi 60 aastat vana nukk – vanust aitavad leida nukufoorumid internetis. Tal on 150 nukku.

Viktorial on veel kollektsioone: mälumänguvõistluste medalid, poolvääriskividest ehted, vanaaegsed prossid – kõik hingega esemed.

Natalia teeb ristpistes pilte ja üks kaunis talvevaade ilusas raamis oli tal ka kaasas – imeilus! Tikkimine rahustab ja kui pilt on valmis, on südames uhke tunne. Pealegi on see hea kingiidee.

Ljudmillal olid kõik hobid minevikus: tikutoosietiketid, kommipaberid, filminäitlejate fotod jne. 15 aastat tagasi kogus ta inglite kujusid, kuid praeguseks on ta oma kogu ühele väikesele tüdrukule kinkinud.

Natalia on korjanud näiteljate pilte, silte, kommipabereid, alkoholi minipudeleid. Praegu ei kogu ta enam eriti, vaid kogud on karpides ja kapis. Üks kord aastas võtab ta kogud välja ja puhastab ära. Viimasel ajal on ta hoopis reisinud – see on uus hobi! Igal maal ostab ta aga mängukaarte.

Julia kogus stereokalendreid – neid, mis muudavad käes keerutades pilti. Julia isa kogus aga ikoone ja vanu triikraudu. Kahjuks pidid vanemad oma ikoonikogu praktiliselt sentide eest 90ndatel maha müüma.

Inga põhiline hobi on pärit lapsepõlvest – tal on mitu tuhat marki, kõik on süstematiseeritud. Praegu kogub ta ainult Eesti marke. Elu kestel on tal olnud erinevad teemad, näiteks sport, kaktused, kosmonaudid. Osa marke on puhtad ja osa templiga (need on odavamad).

Õpetaja Liina on peale reisimise kogunud ka Navitrolla postkaarte ja ostnud palju raamatuid, vinüülplaate. Õpetaja Killu näitas oma esinemiskostüüme, mis ta oli ise õmmelnud.

Vaatasime Eesti inimeste hobisid videote vahendusel, näiteks Barbie-kollektsioon ja mudelhobuste fotografeerimine.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s