Pärlid: kaheksas kohtumine

… toimus 7. veebruaril. Tänase kohtumise juhtmotiiviks oli pilguheit eesti kirjandusse. Alustasime nagu tavaliselt häälestumisest ning rääkisime end tööväsimusest lahti. Enamusel meist oli pikk ja pingeline tööpäev selja taga, aga oli ka rõõmsaid sündmusi, nimelt sündis täna Pelgulinna sünnitusmajas 2 kaksikutepaari. Kirjanduslikele radadele aitas meid juhtida tuntud kirjanike meenutamine. Esimesena hüüti välja Oskar Lutsu nimi. Lutsu “Kevade” lugemisega alustasimegi tänaseid lugemistalguid. Nüüd teavad kõik, et kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud… Arutlesime teose karakterite üle ja vaatasime ka lõike sajandi parimaks mängufilmiks tituleeritud “Kevadest”. Rääkisime filmis mänginud noorte elukäigust ning vaatasime nende pilte enne ja nüüd. Edasi tulid jutuks järgmised filmid, 1976.aastal valminud “Suvi” ja 1990. aastal valminud “Sügis”. Viimasest vaatasime ka algust. Kirjanduslik rännak viis meid enesestmõistetavalt Lydia Koidula juurde. Lugesime, tõlkisime ja analüüsisime luuletust “Mu isamaa on minu arm” ja nagu meil juba traditsiooniks on saanud, vaatasime videolõiku selle laulu esitusest viimasel laulupeol. Kohtumise lõpus tutvustas eestvedaja Irina pagulaskirjandust ning luges Marie Underi luuletuse “Sirelite aegu”. Kohtumiseni pühapäeval kell 11.00 Teatri- ja Muusikamuuseumis!

Üks kommentaar “Pärlid: kaheksas kohtumine

 1. Raamatut pole lugenud (ei jaksa veel), aga selle algus on mul peas küll, ja filmi olen ka vaadanud mitu korda.

  Pärast mulle silma alla juhtus selline koolikirjand:


  “Et pmst selles raamatus räägitakse Liblest kes on purjus ja lööb kella. Pärast kui Lible jäi vanemaks, õppis ta kinksepaks ja läks teise kohta elama. Siis ta võttis naiseks Helgi Sallo. Muidu elas ta Paunveres, aga pärast kolis Morna linna Õnne tänavale, millest ma olen telekas näinud saadet. Raivo E Tamm elab ka Mornas, aga ta on ka papades ja mammades. Ta oleks võinud olla ka Tõnisson, aga ta ei söö nii palju pekki, sest ta peab jooksma ja triatlonit tegema. Triatlonis on ujumine ka, aga seda tehakse suvel, kui jääd ei ole.

  Seal Paunveres on nagu ka mõned teised nagu Lesta, Arno, Teele imelik Kiir ja Toots kes, aga võtab kooli kaasa kutsika, mis on hoopis väike koer. Julk Jüri annab talle vastu kukalt ja möliseb ka ta kallal, mis tegelt on üsna nõme, sest õpilastega pole vaja möliseda, sest see on ahistamine.

  Selles raamatus on ka õpetaja, kes on Laur ja kes omab viiulit. Ta pmst võtab viiuli kooli kaasa. Jüri temaga ei mölise. Lauri pmst mängib viiulit nurga taga ja sel ajal on viiulimuusika, mille on kirjutanud Tormis, kes ise raamatus ei ole. Tormis on ise surnud, aga tema muusika on ikka veel filmis. Arnole viiul hullult meeldib ja ta kütab raamatu lõpus täiega soolot kuigi raamatu lõpus maitea, selle pärast et ma vaatasin tegelt filmi mis on raamatu järele tehtud. Raamat on paks.

  Arno pmst kukkus külma vette ja ta jäi haigeks. Avandi tegi sellest pmst tujurikkujas filmi.

  Teele kutsus ta pmst enda juurde, aga Arno ütles, et tal on kodus lilled. Tootsil olid tamasseri rauad ja ta lasi sauna akna puruks. Üks mees jooksis välja.

  Tõnisson lasi enne raamatu lõppu selle faking parve põhja ja ta ütles et mis nad siis tulevad meie õue peale kaklema. Aga nad tegelt ei tulnud kaklema, nad tulid niisama norima, aga siis nad kaklesid ja lest ütles, et kui ei jää kinni, tuleb lüüa. Jüri Julk pani Tõnissoni palvetama.

  Margus Lepal olid saabaste küljes nööbid, aga rotid pmst viisid need nööbid ära. Rotid olid selles raamatus halvad. Nad võtsid ära ka Tootsi kapsaraua. Toots on nüüd ka surnud.”

  Sergei Kraana, 12. b. Autori kirjaviis muutmata, hinne 5

  Lugeda oli lõbus, aga ikkagi ei taipa, miks selle eest viie pandi…

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s