Nagu ikka, alustasime vestlusringiga oma eelmise nädala teemal. Rääkisime tööst ja puhkamisest, Leningradi blokaadist ja operetist “Tsirkusprintsess”, Adamson-Ericu majamuuseumi töötubadest, uuest kaubanduskeskusest T1, laste sünnipäevapidudest, eksamitest.
Tuletasime meelde Eestis kasvavad ravimtaimed (kummel, pärnaõied, meliss, raudrohi, naistepuna, sõnajalg, raudrohi, saialill, linaseemned, till, veriurm, palderjan, koirohi, võililled, aaloe, pelargoon, sinep, vereurmarohi), kasulikud marjad (pohlad, mustikad, jõhvikad, astelpaju) ja seened (kukeseened) ja köögiviljad (küüslauk, kõrvitsaseemned, must rõigas, kartul, kapsas, peet, porgand, karulauk) ja muud loodusravi vahendid (mesi, viin), puud (kasemahl, pihlamarjad, kuuse- ja männikäbid). Mida kasutame ise ja mida oleme soovitanud teistele?
Ühesõnaga – rääkisime meie oma väetaimedest. Ei pea olema suur nõid ega šamaan, et end ravimtaimedega ise ravida! Õnneks on meil säilinud veel palju talupojatarkust ja esivanemate loodusraviteadmisi. Alati ei pea kohe antibiootikumidega ravima. Aga samas ei tohi ka langeda ebaarstide võrku – vaatasime Terviseameti hoiatava kampaania videoid. Vaatasime ka eesti kuulsaima lasteraamatu-nõia tegemisi filmist “Kunksmoor” 🙂