Tublid: neljas õppekäik 26.jaanuaril

26. jaanuari hommik oli haruldaselt ilus päikeseline ilm. Meie klubi Tublid aktiivsemad liikmed kogunesid Tallinna Toomkiriku ette , et osaleda Toomkiriku ajalugu tutvustaval ekskursioonil. Ekskursiooni viis läbi Toomkiriku noor õpetaja Arho Tuhkru. Tema enda sõnul on ta lisaks usuõpetusele õppinud ka arheoloogiat ja ajalugu. Kõiki neid  teadmisi oskuslikult sidudes jutustas ta meile haruldaselt huvitava ja paeluva loo kiriku mitmesajaaastasest minevikust

Nägime avatud hauakambrit ja saime teada kuidas toimus matmine kiriku põrandal olevate hauaplaatide alla. Tuli välja, et iga hauaplaadi kõrval on veel üks väiksem plaat, mille saab ära tõsta. Selle all asub trepp, kust saab siseneda hauakambrisse. Igas hauakambris oli ruumi umbes viiele-kuuele kirstule. See teeb arvestuslikult umbes 500-600 kadunukest, kelle hauad on toomkiriku põranda all.

Pärast ekskursiooni saime kuulata orelikontserti. Lõppkokkuvõtteks oli hariv ja põnev ennelõuna.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s