Pärlid: viies kohtumine

… toimus 17. jaanuaril. Kohtumist alustasime traditsioonilise nn häälestamisega, kus iga Pärl sai oma eelmise nädala tegemistest pajatada. Neljanda kohtumise ajal olid kaks Pärlikest haiged, seetõttu pärisime neilt ka pühadeaja toimetuste kohta. Vestluse käigus mainiti Maalehest loetud uudist, et filmis “Eia jõulud Tondikakul” kandsid kõik tegelased kaunikirjalisi käpikuid, mille on kudunud 88-aastane proua Adele Falkenberg. Tema kootud käpikuid kannab ka pool Tallinna Kalamaja noortest elanikest ja need on kuulsad väljaspool Eestitki. “See ongi minu elu mõte. Kui poleks kudumist, ma vist ei elaks ka enam. Ainus mõte – kuduma! Kui kinda kätte saan, olen võidumees,” kommenteerib vanaproua ise. See uudis tekitas spontaanse vestluse kudumise teemal. Selgus, et üks meie Pärlike on ka ise aktiivne kinda- ja sokikuduja. Lõngad juba järgmise aastavahetuse kudumiteks ostetud! Tore oli teada saada, et Pelgulinna sünnitusmaja saab juba aastaid ühelt toredalt vanadaamilt kingituseks arvukalt pisikesi sokikesi päris tasuta. Kuna seekord oli meie kohtumise läbivaks teemaks huumor, jätkasime kohtumist naljakate lugude jutustamisega. Iga klubiliige oli naljavestmiseks valmistunud: kes rääkis naljakaid juhtumisi elust enesest, kes päevakohaseid anekdoote. Nalja võib teha ka muusikaliselt. Tutvusime Kristiina Ehini ja Eesva Talsi laulu “Kaugel külas” sõnadega, kuulasime laulu Curly Strings’i esituses ja laulsime ise innukalt kaasa. Seejärel kuulasime laulu Peter Brathwaite’i esituses. Imepärane ja humoorikas esitlus! Maksimumpunktid meie poolt! 🙂 Et nalja ikka rohkem oleks, vaatasime “Tujurikkuja” videoklippe ja lõpetasime kohtumise Eduard Vilde teose põhjal valminud telelavastuse “Pisuhänd” alguse vaatamisega. Kõik Pärlid said filmi lingi meilitsi ja võivad selle huvi korral lõpuni vaadata. Illustreerime oma kohtumise piltidega, mis kajastavad Pärlikeste erinevaid kauneid hetki.

 

 

Üks kommentaar “Pärlid: viies kohtumine

  1. “Ema ütles, et kõik tüdrukud peavad oskama kududa kindaid, salle ja tuttmütse. Ma leiutan sellise tuttmütsi, kes muneb igal aastal viis muna, ja nendest munadest tulevad välja tillukesed tuttmütsid! Siis ma toidan neid praetud lõngakeradega ja kui nad on suured, siis luban ma sul igal sügisel endale uue tuttmütsi välja valida!”

    Kudujad, kes arvab ära, kust see tsitaat on võetud? 🙂

    Muide, “Kauges külas” on ka saadaval vene keeles (https://menu.err.ee/619667/kuula-curly-stringsi-hittlaulu-kauges-kulas-vene-keeles) ja saksa keeles:

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s