Tublid: 13. kohtumine

Uut aastat alustasime ülevaatega pühadest, seekord vene õigeusu kombestikust ja kiriklikest traditsioonidest. Vene jõulupühad just  lõppesid ning teema oli aktuaalne.Paljud osalejad tunnistasid, et käivad kirikus ja olid väga kursis kirikliku sõnavara  ja tähendustega. Vene õigeusu põhitõdesid aitas mõtestada klubi külaline Aime Piirsalu , kes on neid küsimusi uurinud Teoloogia Instituudis.Aime on väga sütitav esineja  ja suutis kogu seltskonna juhtida huvitavale mõttevahetusele usu kohast meie ühiskonnas. Ja seda toredam, et see toimus  heas eesti keeles.

Kohtumine lõppes jõulutoitude tutvustamise ja vastastikuste retseptide jagamisega. Üks asi sai selgeks- ükski jõululaud ei saanud läbi ilma vene köögile iseloomuliku olivier salatita. Selgus, et enamikul oli laual  kas part, hani, kana või kalkun.  Põhjuseks linnuliha valimisel oli teadmine, et kohe, kohe  algab seaaasta. Mõni siiski julges maitsta ka sülti, sealiha ja hapukapsast.

Lõpetuseks jagas õpetaja Helgi  osalejatele oma lemmikretsepti.  Loodan, et järgmisel kohtumisel kuuleme osalejate kogemustest  Kiluparfee valmistamisel.

Ilusaid maitseelamusi!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s