HIIR: kuueteistkümnes kohtumine

Kuna õpetaja Liina käis töö asjus Kiievis, siis intervjueerisime teda. Kuna meie klubis on palju õpetajaid, siis tuli palju spetsiifilisi küsimusi.  Kohe läks muidugi jutt ka reisimisele ja võõrastele maadele…

Täna tutvusime eestlaste muinasusundiga. Nii rääkisime kehast, hingest ja vaimust, samuti väest ja loodusest. Hiied ehk pühad metsad, ohvrikivid, allikad. Rääkisime hingede kohalolust ja nendega arvestamisest, loodusega kooskõlas elamisest, juustes ja küüntes pesitsevast väest, kodu- ja metsahaldjatest ning näkkidest. Lugesime tekste vanade eestlaste jumalustest Taarast, Ukust, Pekost, Tõnnist. Loetu põhjal jutustasime teistele, mida uut teada saime.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s