Pärlid: esimene õppekäik

… toimus pühapäeval, 16. detsembril ja viis meid  Apollo Solarise kinno koguperefilmi “Eia jõulud Tondikakul” vaatama. Meie jaoks oli see tore koguklubi üritus ja meeldis kõigile.

“Eia jõulud Tondikakul” on EV100 raames valminud hubane jõulufilm väikesest tüdrukust Eiast, kes kuidagi oma jõulurahu ei leia. Kõigepealt läheb nässu Eia pere plaan jõulud koos veeta. Seejärel jookseb liiva neiu plaan omale enda kogutud raha eest üksinduse peletamiseks koer osta. Lõpuks, et tüdruk ei peaks pühade aegu päris omapead olema, viiakse ta müstilisse Lõuna-Eesti talusse inimeste juurde, keda ta iialgi näinud ei ole.

Eia kohaneb aga kohalike oludega kiiresti ning saab aru, et sealne elu on palju stressivabam ja rõõmsam. Otsekui pildiraamatust ellu äratatud talud koos neis toimetavate tegelastega mässivad sedamaid Eia oma lummavasse haardesse. Talle meeldib, kuidas ümberkaudsetes majapidamistes perekonnad ühte hoiavad ja kõike koos teevad. See on täpselt see, millest ta puudust on tundnud.

Paraku pole probleemidest päris prii ka muinasjutuline talukoht. Nii leiab Eia peagi end võitlemas kohaliku põlismetsa säilimise eest, mille kohalik rahatuus läbi skeemitamiste endale on krahmanud ning nüüd suure kasumi eesmärgil maha raiuda kavatseb. Samuti vajavad Eia abi kaks noort armastajat, kes kuidagi ei suuda taibata, kui palju nad üksteisele tegelikult tähendavad. Ja kõige tipuks satub Eia endalegi ootamatult lahti harutama oma perekonna pikalt mahavaikitud saladust. Tõeline perekondlik jõulufilm Eesti Vabariigi juubeli auks, kus võetakse meenutada, mis ja kes on siin elus tõeliselt olulised.

Eia jõulud Tondikakul

 

 

 

 

 

2 kommentaari “Pärlid: esimene õppekäik

  1. Film väga meeldis!!! Nii ilus ja lahe! Aga milline loodus näidatud…Väga hästi sobib koos lastega vaadata. Hea huumoriga ja pisarad ka mingil hetkel tulid välja…Aitäh!!!

    Meeldib

  2. Imekaunis ja üliarmas jõulumuinasjutt! Treilerist oli juba näha et film on värvikas ja seal on palju ilusaid lumise looduse pilte, aga mida ma ei oodanud, et see osutub ka nii siiraks ja südamlikuks. Paneb kangelastele kaasa elama ning rõõmustama, kui nende soovid täituvad või kui headus võidab kurjust. Aga kõige sentimentaalsem hetk on raudselt see, kui isa ja poeg ära lepivad 🙂

    Film tekitab toredat jõulutuju terveks päevaks, ning seda tahab kindlasti taas vaadata! Suur tänu vaatamise korraldamise eest!

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s