Pärlid: teine kohtumine

… toimus luutsinapäeval, 13. detsembri ja teemaks oli …

Kõigist ilu tütreist pühim,
nõiduslikem oled sa,
nagu sügav vetemühin
tasa voogad, muusika!

(George Gordon Byron “Muusikale”)

muidugi muusika! Klubi liikmed suutsid oma esitlustega nii ennast kui teisi rõõmustada, üllatada, innustada. Millised teadmised eesti muusikast! Tutvustati Mari Pokineni, Maarja-Liis Ilusa, Kerli Kõivu, Elina Nechayeva, Urmas Alenderi, Hortus Musicuse ja Anne Veski loomingut ning huvitavaid eluseiku. Meie klubi liikmed väärivad oma nime – tõelised PÄRLID. Edasi otsisime põnevaid seoseid inimeste ja muusika vahel: Urmas Alenderi poolt kuulsaks lauldud “Suudlus läbi jäätunud aknaklaasi” Maarja-Liisi esituses, Maarja-Liisi ja Marko Matvere laulud iiri meloodia “Jõuluöö muinasjutt”, Marko Matvere koos Anneli Peeboga Tallinnas toimunud Eurovisioonil Raimond Valgre “Muinaslugu muusikas” laulmas, Marko Matvere esitatud Raimond Valgre laul “Peagi saabun tagasi su juurde” filmist “Georg”. Ja siis oligi õige aeg hakata vaatama filmi “Need vanad armastuskirjad” Raimond Valgre elust ja tähtsamate laulude sünnist. Filmi vaatame järgmisel kohtumisel edasi. Kodune ülesanne on aga hoopis teisest valdkonnast: leidke mõnest eestikeelsest ajalehest teile huvi pakkuv artikkel ja tutvustage järgmisel kohtumisel kaaslastele.

 

Üks kommentaar “Pärlid: teine kohtumine

  1. Suur tänu kõigile klubikaaslastele valgustamise eest! Arvasin, et kuna ma olen kord koguni 2015. aastast alates eesti muusikat harrastanud ja seda hoolega uurinud, siis kindlasti tean sellest üsna palju. Mu enesekindlus sai tol õhtul korraliku laksu rehaga vastu nina, sest ülalmainitud nimede hulgast ei tundnud ma ühtegi ära (no peale Anne Veski loomulikult).

    Nüüd, tänu teile, mu ees on uued silmapiirid – ning tundub, et see on alles algus!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s