Jõhvikad: üheksas kohtumine

04.detsembri kohtumise teemaks sai Eesti kunst. Rahvuslik kunst Eestis sai alguse üle saja aasta tagasi. Enne seda tegelesid Eestis kunstiga siin elanud sakslased.

Tunnistatud eesti kunstnike seas on Johann Köler, eesti maalikunsti rajaja, Ants Laikmaa, kunstnik ja kunstielu korraldaja, Kristjan Raud, rahvuseepose „Kalevipoeg“ illustratsioonide autor, Eduard Wiiralt, virtuoosne graafik, Jüri Arrak, inimsilmade loomamaalide autor, Evald Okas,  Tõnis Vint, Jaak Soans jpt. Klubis rääkisime sellest, mida me üldse mõistame kunsti all, mis kunstisuunad köidavad ühe või teise inimese tähelepanu, mis missiooni on kunstnikul täita ning kuidas tema kunst mõjutab meid.

Vaatasime ja aktiivselt arutasime videot kaasaegsest „komeedist kohalikus kunstitaevas“ nagu Katja Novitskova. Inimkonna kultuuriruumis pole kunstnikul mingit konkreetset loomeruumi, tähtsaim on siin inimeseks olemine, tegelemine nende asjadega, mis tõeliselt huvitavad sind. Tehtud valikuid ei seostata kunstniku päritoluga. Katja teeb installatsioone, sellele tehnikale avaldas mõju tehnoloogiate areng. Klubiliste arvates sellist laadi tegevust on raske kunstiks nimetada.

Vahetasime mõtteid kurikuulsaks saanud tööst „Kõigil on lõbus“, autor M.Mäetamm. Vaatasime mitut videolõiku varastatud kultuuriväärtustest ning jagasime arvamusi sellest, mis eesmärkidel käivad inimesed kirikus ning mida on sinna vargad „unustanud“.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s