Avastajad: üheteistkümnes kohtumine

14.11 rääkisime alustuseks sellest, mida põnevat meie nädalasse on mahtunud. Ja tõesti, huvitavaid hetki meie elus jagub! Harivad ja uuenduslikud koolitused, eesootav kohtumine haridusministriga, Eesti oma palverännakurada, mis kulgeb Piritalt Vastseliinasse ja on 465 km pikk, Eesti esimene suhtlusrobot Abot ja palju-palju muud, nii et juttu jätkus kauemaks, nagu reklaamis öeldakse.

Arutasime ka 16. novembril toimuva teatrikülastusega seotud üksikasju. Avastajad ja Jõhvikad otsustasid ühiselt minna Rakvere Teatrisse vaatama etendust” Paunvere poiste igavene kevade”.

Kuna sissejuhatavas vestluses kumas läbi mure laste lugemuse pärast, jõudsime järeldusele, et see sõltub suures osas täiskasvanute eeskujust. Niisiis, käärisime käised üles ja asusime lugema, pöörates tähelepanu ilmekusele ja korralikule hääldusele.

Tekstiks oli katkend Andrus Kivirähki näidendist „ Kevadine Luts“, mis on kirjutatud vanameistri 125. sünni-aastapäeva puhul ja kus esinevad nii juubilar ise kui ka tema kaasaegsed, olnud ja olematud tegelased. Pöörasime tähelepanu Oskar Lutsu ja Andrus Kivirähki kujundlikule keelekasutusele, tutvusime rahvalike väljenditega, mida Lutsu tekstides väga palju esineb ja arutlesime loetu üle.

…Ah, sa ei saa aru. Eks muidugi, kui sul pole kõrgemaid sihte, siis võib sambla peal ka pikutada ja linnulaulu kuulata, kuni uni peale tuleb. Aga kui sa tahad midagi saavutada, kui sa tahad kellekski saada, kuhugi välja jõuda – siis tuleb siit unisest provintsist esimesel võimalusel varvast visata. Tead, mis ma ütlen – mine ka! Mida sinagi siin passid? Koolis olid lahtise peaga poiss, saksa keel on suus, küll sa Saksamaal tööd leiad…
46147253_504215356744852_9175961374637948928_n

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s