Avastajad: üheksas kohtumine

31.10 kohtumisel toimus rahvusliku käsitöö tuba. Töötoa teemaks  oli viltimine. Viltimise sünnimaa on Mongoolia. Seal hakati esimesena kaameli-ja lambavillast valmistama viltmatte jurtade (telkelamute) katteks. Veel valmistati vildist rõivaid ja mitmesuguseid tarbeesemeid. Vildist olid tehtud nii laste mänguasjad, nukud-koduhaldjad, mida riputati seintele. Usuti, et just vildi sees tahavad head haldjad elada. Hiljem levis viltimisoskus Hiinasse, Indiasse ja Euroopasse.

Eestis ei ole viltimine olnud laialt levinud. Viltimistehnika jõudis meie maale umbes 17. sajandil. Vildimeistrid valmistasid peamiselt kübaraid, 19. sajandi lõpul hakkasid levima viltsaapad. 20.saj teisel poolel olid vildid nii laste kui ka täiskasvanute levinud  talvejalatsiks.

Viimastel aastatel on vilditud asjad jälle populaarseks muutunud, sest  villast esemed on naturaalsed, soojad ja kordumatud. Viltimine pakub palju erinevaid võimalusi ning villaga tegelemine on raviva, rahustava toimega.

Seda kinnitasid ka meie tublid klubilased, kelle osavate näppude all valmisid vilditud seebid – suurepärane ja praktiline kingitus nii endale kui sõpradele!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s