Avastajad: seitsmes kohtumine

 

17.10 kohtumise alustuseks pidi iga osaleja rääkima teistele, mida huvitavat ta koju kaasaantud eestikeelsest ajakirjast luges.  Tutvustusi oli põnevaid: liigutav lugu halvatud tüdrukust ja tema vaprast emast, filmi „ Kevade“ tegelasest Arnost, kelle elutee on kahjuks üsna käänuliseks kujunenud, Rõuges elavast sepast, eksperimendist fotoga. Ühesõnaga, tutvustus oli nii kirju ja köitev, nagu elu ise on. Saime teada, et sõnadel võib olla palju sünonüüme. Näiteks tüdruk on piiga või  tirts.

Kohtumise teises pooles liikusime edasi aga folklooriradadel.  Osalejad said tutvuda kahe põneva  Mall Hiiemäe kogumikuga. Esimene nendest oli  „Virumaa vanad vaimujutud“ . Selles raamatus tutvustatakse Eesti rahvausu tegelasi : metshaldjaid ja vetevaime, kodukäijaid, luupainajaid, libahunte ja kratte nii , nagu neid teati ja tunti Virumaal.  Lugesime teineteisele tekste ette. Väga huvitav ja osalejatele rõõmustav oli leida just neid lugusid, mida inimesed on rääkinud Ida- Virumaal, eriti Jõhvi kandis.

Raamat „Virumaa kalendripärimus“ tutvustas rahvakalendri tähtpäevi. Rahvakalender on  eestlastele olnud püsiv ja ühtlasi muutuv käitumisõpetuse ja toimetulekureeglite kogum.  Meenutasime olulisi tähtpäevi. Arutlesime, miks ühed tähtpäevad on tuntud, pikaealised, teised aga hingitsevad vähetähtsatena, kolmandad ilmuvad äkki, kuid taanduvad kiiresti nii keelest kui meelest.

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s