HIIR: viies kohtumine

Kõigepealt sai igaüks esitada küsimusi eestvedaja Liinale, kes käis tutvumas Iirimaa keelekümblusega. Küsimusi oli palju, sest ka meie klubiliste hulgas on väga-väga palju õpetajaid. Küsiti laste hindamise ja tunnustamise, õpimotivatsiooni, õppemeetodite, tehniliste abivahendite, koduste tööde, käitumise, koolivormi, koolilõuna, õpetajakoolituse, õpetaja palga ja ameti staatuse kohta.

Rääkisime üksteisele, kust me tavaliselt eestikeelset infot hangime: ajalehed-ajakirjad-uudistesaated. Igaüks sai lapata eestikeelseid väljaandeid. Otsisime huvitavaid pealkirju ja seadsime neist omakorda kokku omaenda jutukese – otse loomulikult tulid välja ootamatute pööretega naljakas lood 🙂 Ühte jutukesse said kokku kiisu ja Donald Trump; karu, kes teeb koerust; sünnitusmaja ja olümpiaareen; Facebook ja luteri kirik; elektrihind ja hiidmuna; Putin ja pannkoogid jne jne. Edasi panime leheveergudelt leitud fotodel inimestele ise sõnad suhu ja koostasime dialoogi. Viimasena otsisime lehest kõige pikemaid ja kõige lühemaid sõnu ning moodustasime neist mõttega lauseid. Ja päris lõpuks sai igaüks otsida ühe artikli, mis päriselt huvi tekitas, ning seda ka teistele paari-kolme lausega tutvustada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s