Hiir: kolmas kohtumine 17. septembril

Alustuseks rääkis igaüks sellest, mis põnevat eelmise nädala jooksul juhtus. Mälumäng Jurmalas, maailmakoristuspäev, Tammsaare pargi avamine, õunte korjamine, seenel käik, uus assistent töö juures, pidev tunniplaanimuutus koolis, filmide “Nukitsamees”, “Don Juan Tallinnas” ja “Need vanad armastuskirjad” vaatamine, töö aias ja kasvuhoones, jalutamine looduses.

Kirjeldasime ka oma meeleolu, kasutades uusi ja põnevaid omadussõnu, näiteks kõhklev, rahulolev, huvitunud, keskendunud jne.

Tänase kohtumise teema oli eesti laulu- ja tantsupidude traditsioon. Vaatasime lisaks üldlaulupidudele ka alternatiivseid pidusid: punklaulupidu, meeste tantsupidu, spontaanne tantsupidusamuti meenutasime “Ärkamise aega” ehk laulvat revolutsiooni ning “Märkamise aega”. Meenutasime märksõnu seoses meie rahvapeoga: rongkäik, suvi, laulukaar, tammepärg, tuletorn, koorid, Gustav Ernesaksa kuju lauluväljakul, peadirigent. Lugesime laulupidude üldjuhtide kauneid märksõnu eesti, kodu, emakeele ja isamaa-armastuse kohta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s