Kellukesed: kaheksateistkümnes kohtumine

Kohtumise teemaks oli meedia ja ajakirjandus. Rääkisime sel kuul olulisematest teemadest ajakirjanduses. Tähelepanu all oli ka üliõpilaste laulupidu “Gaudeamus”, lugesime ka Tartu Ülikooli ajakirjast pikemat artiklit laulupeost ning lugesime seda lõikude kaupa. Vaatasime videoklippi Gaudeamusest.

Üheks oluliseks teemaks oli vene teisitimõtleja kiri eesti keele õppimise kohta. Kirjas avaldas ta arvamust, et eesti keele õppimine on väga raske. Tema senine arvamus oli, et probleem seisneb venelaste soovis keelt õppida, kuid nüüd on ta jõudnud arvamuseni, et probleem seisneb ka eesti keele õpetamises.
Diskussioon läks väga ägedaks, klubi liikmed jagasid oma kogemusi, arvamusi ja seisukohti ning arvasid, et see ei olene ainult neist, vaid ka õpetajatest. Üks klubi liige leidis aga, et motivatsioon ei ole piisav.

Kohtumise teises pooles oli meil külaline, kes rääkis oma keeleõpingutest ja oma kohanemisest erinevates kultuurikeskkondades – nii Soomes, USAs kui ka Šveitsis. Ta jagas oma kogemusi vene keele õpingutest – ta läbib parajast tasulisi vene keele kursusi. Klubilised leidsid, et ka vene keele õppimine peaks olema eestlastele tasuta, et toimuks vastastikune lähenemine.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s