Kellukesed: kolmeteistkümnes kohtumine

Nädalavahetuse muljeid jagades jõudsime huvitavate teemadeni. Mõned meist olid käinud Kirikuteööl, mõned jõudsid külastada teatrietendusi, mõned veetsid aega rannas, mõned Kadrioru kunstinäitusel Aivazovski maale vaatamas. Huvitav oli arutelu kunsti ja kirjanduse üle. Kunstist rääkimine tekitas huvi Michel Sittowi näituse vastu, kuhu me plaanime kindlasti järgmisel õppekäigul minna. Marek jutustas oma tegemistest Poola seltsis, sest eelmisel nädalal toimusid Poola kultuuri päevad.

Eelmise tunni teema lõpetamiseks jagasime välja “Suve” tegelasi iseloomustavad sõnad, mille põhjal klubilised pidid arvama, millise “Suve” tegelasega on tegemist.

Kohvipausi ajal arutelu jätkus. Juttu oli poola pelmeenidest ja teiste rahvustoitudest. Ka see teema tuleb järgmisel kuul käsitlemisele.

Kohtumise teises pooles piilusime Eesti kirjanduse varasalve. Arutelu all oli A.H. Tammsaare “Tõde ja õigus”, Tammsaare elulugu ja tema kirjad tütrele. Pärast kirjade lugemist tekkis elav arutelu, võrdlusmomente tänapäevaga oli palju. Arutluse all oli laste kasvatamine, nende “vabadus”. Igaühel oli võimalus oma arvamust väljendada ja selgus, et Tammsaare teksti võib tänapäeva üle kanda. Huvi kirjaniku vastu oli suur ja jääme põnevusega ootama külalist.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s