Vikerkaar: kuues õppekäik

Õhus oli kirjandust! Läksime seda püüdma vanalinna. Tegelikult alustasime keskraamatukogust, kus toimus vestlusõhtu “Vabakond ja kultuur”. Kohal olid meie kogukonnaaktivistid, kes tutvustasid Telliskivi, Kalamaja ja Uue Maailma kogemust, ning Vilniuse Užupise vabariigi asutaja, vabariigi “välisminister”. Kahjuks piirnes selle ürituse eesti keele kasutamise osa ainult tõlkimisega (ehkki üritus oli välja reklaamitud eestikeelsena!!!), niisiis lahkusime pärast 30 minutit ja kasutasime aega keskraamatukoguga tutvumisele. Eriti meeldisid peasaali lühtrid ning muusikaosakonna plaadi- ja filmikogu.

Edasi siirdusime Maiasmoka kohvikusse, kus kohalikud luuletajad kandsid puhtas eesti keeles ette oma proosaluule loomingut. Rahvast oli palju, kuid õnneks saime istekohad mikrofoni lähedusse. Olid need nüüd luuletused või olid need ikkagi proosatekstid? Kuna tegemist on kunstiga, siis on mõlemad vastused vist õiged… Huvitavad olid lood, mida luuletajad rääkisid enne oma teoste ettekandmisest. Põnev oli ka publiku hulgas näha kõiksugu tähtsaid ja tuntud loomeinimesi.

Lõpetuseks vaatasime veel ringi kohvikus endas, sest iga sein on seal täis ajalugu 🙂 Ja viimaks jalutasime imeilusas soojas õhtus läbi vanalinna kodude poole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s