Kellukesed: üheteistkümnes kohtumine

Seekordsel kohtumisel meenutasime nädalavahetusel toimunud Eurovisiooni lauluvõistlust. Emotsioonid olid “laes”, osad klubilised olid nördinud, et võidulaul oli just mitte nende lemmik. Arvamusavaldused olid emotsionaalsed ja andsid rääkimiseks palju võimalusi.

Kuulasime võidulaulu eesti keelset varianti ja rääkisime Leelo Tunglast kui laulutekstide kirjutajast, luuletajast ja kirjanikust.

Lugesime ajalehe “KesKus” artikli katkendeid hiljuti nähtud etendusest “Jaanipäev”. Etenduse valik oli väga õnnestunud, sest seal tulid nii eestlaste kui ka venelaste keeleprobleemid esile ja siberlaste oskus konflikte vältida – inimest aktsepteeritakse sellisena, nagu ta on. Üks klubiline kinnitas, et ta tundis end väga koduselt, nagu oleks kõrvaltvaataja sõprade keskel.

Kohvipausi ajal teema arutelu jätkus.

Teises pooles rääkisime Oskar Lutsu loomingust, vaatasime tutvustavaid katkendeid “Kevadest”. Selgus, et mõned on “Kevadet” vene keeles lugenud ja teemaga tuttavad. Tutvustasime filmi tegelasi ja tolleaegseid õppimisvõimalusi. Rääkisime näitlejatest. Valmistusime järgmisel kohtumisel O. Lutsu “Suve” vaatamiseks. Sõlmisime kokkuleppeid ERMi külastamiseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s