Sähvikud: 16. kohtumine

Kevade hakul on aktuaalsed nii reisimine, matkamine kui ka looduses ja loomariigis toimuv. On ju pere loomise aeg ja  nii tagasi tulnud linnud kui loomad on leidnud juba paarilised, kellega oma pojad ja järglased üles kasvatada. Rääkisime Eest rahvusloomast hundist ja kuulasime, mida Aleksei Turovski kommenteeris Võsa-Villemi kohta. Eeskätt muidugi on oluline, et one meie oma fauna – metsa ja võsa kaitsja ning hunt on väga perekeskne loom.  Turovski väitel on metsakutsu ellujääja ja see sobib ka eestlase loomusega.  Tegime testi: milline loom oled sina ja võrdlesime saadud looma iseloomustust ja ennast, kas vastab tõele.  Sähvikute seas on palju kaslasi ja tuegvaid isiksusi, üks hall hiireke ja üks ahv.

Saime teada, kes on imetaja, kes kiskja ja mitu erinevat liiki imetajaid on Eesti metsades. millised looma nimedega mehed-naised on olnud Eesti riigitüüri ja muude tähtsate ametite juures: Ilvesest- jäneseni ja Nugisest Kõutsini?

Järgmiseks korraks otsib iga klubiline huvitaav fakti mõne looma kohta ja esitab selle küsimusena kaasklubilistele, kes peavad pakkuma vastuseid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s