Rohelised: viieteistkümnes kohtumine

toimus 25. aprillil. Rääkisime kevadistest aiatöödest ja sellega seotud sõnavarast. Põhiline tähelepanu oli pööratud rahvuslikule käsitööle. Ukraina käsitööd –  rahvusliku tikandiga meeste särki saime imetleda klubiliikme seljas. Ristpistes kaunistus punastes värvitoonides valgel kangal lisas kandjale mehelikkust ja pidulikkust. Eesti rahvariiete tegemist illustreerisid vöö- ja käisemustrid, töövahendid (vöö tegemiseks mõõk ja võrgunõel), samuti kaasa võetud esemed (Rapla vöö ja käised). Töölehe abil õpiti eesti  rahvarõivaid tundma ja nendest rääkima.

IMG_0755Huvi pakkusid ebru tehnikas (meetod, kus värv tilgutatakse või pritsitakse märjale paberile ja aetakse laiali) tehtud tööd valgel paberil.

Valmistusime õppekäiguks Aivazovski näitusele Kadrioru Kunstimuuseumis. Rääkisime, kus ja mida kunstniku teostest keegi näinud on. Selgus, et klubiliikmed olid Aivazovski töödega tuttavad Interneti kaudu. Sissejuhatavalt peatusime Aivazovski olulisematel töödel ja arutasime, mis on nende populaarsuse põhjus. Valmistasime ette küsimused, millele lootsime vastust saada ja mida ise giidilt küsida.

IMG_0744IMG_0742

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s