Sähvikud 3.õppekäik kunstinäitusele

Laupäeval, 14. märtsil kohtusime Raekoja ees, et minna tutvuma näitusega “Rõõm linna südames”. Juba asjaolu, et näitus oli üles pandud Raekoja ajalooliste saalivõlvide all, andis sellele külastusele erilise pidulikkuse.  Näitus Eesti tuntumimate kunstnike loomingust sai teoks tänu kunstikoguja Enn Kunilale.See näitus oli varem üles pandud Roomas ja saabus Tallinnasse otse Pariisist. Võime olla uhked , et meil on sellised maalikunstnikud nagu Konrad Mägi, Nikolai Triik, Johann Kõler, Ants Laikmaa, Ado Vabbe, Elmar Kits jpt.

Kunila kollektsioonis olevad maalid on värvikesksed, nende inspiratsiooniallikaks on olnud peamiselt maastik ja loodus, samuti portreed; siin leiab nii rõõmu kui ka melanhooliat.Antud kogus annavad tooni ennekõike tööd, mis on valminud ajavahemikus 1900-1945.Seda on nimetatud ka eesti maalikunsti kuldseks ajajärguks.Kunstnike loomingu mõistmisele aitasid  kaasa kunstiteadlase, näituse kuraatori Eero Epneri huvitavad kommentaarid.

Tore, et klubilised olid kaasa võtnud ka oma pereliikmeid, nii kujuneb eelseisev arutelu  mitmekülgsemaks.Lahkusime näituselt rõõm südames.Sellele aitas kaasa ka ilus kevadpäev,mis muutis kogu linna, eriti aga linna südame päikeseküllaseks ja rõõmsaks. Oli üks tore päev!

Üks kommentaar “Sähvikud 3.õppekäik kunstinäitusele

  1. Tere! Nüüt tean konfliktide põhjused meie kohtumises – etiketi õpetaja ütleb, et religia, politika ja tervis – tabu teemad. Täpselt kaks kolmast olid väga kuumad…

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s