Sähvikud: kaheteistkümnes kohtumine

Eilne kohtumine oli täis uusi teadmisi ja kulges veel ülestõusmispühade meeleolus. Teemaks tuli ka kiriku sõnavara ja uued sähvikud: meie isa palve, palve, palvetama ja ka viisakas kõnepruugis argikeeles kasutatavad- mul on väike palve. Patt ja patukahetsus, igapäevases kõnepruugis patustama millegagi. Lisaks pihtima ja pihtimus. Teemaderingis said  klubilised arutada oma maailmavaate üle, kas see on ateistlik või kristlik.

Eilse kohtumise pärl oli “Vehkleja” filmi  väikese Marta prototüüp Aime Piirsalu. Võrratu daam lummas kõik klubilsed hetkega. Filmi näinud inimestena said klubilised ajakirjaniku rolli ja esitada pr Aimele küsimusi, mis neil meeles mõlkumas olid.

Aime kohalolek aitas mõista seda ajastut, millesse ta sattus oma treener Endel Nelisega. Ka paotas Aime saladuselaegast, mida nad vaid oma treeneriga jagasid. Endel ei oleks tohtinud üldse Aimet õpilaseks võtta, sest Aime isa oli metsavend. Selle saladuse ilmsiks tulekul oleks mõlemaid ähvardanud suur karistus. Aitäh Helgile, kes kõik korraldas ja võimaldas meid sellise daamiga kohtuda.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s