Rebased: üheteistkümnes kohtumine

toimus suurel neljapäeval, 29. märtsil. Alustasime ajalehtede kuukokkuvõttega. Seekord oli kõigil tutvustamiseks Linnaleht. Tähelepanu pälvisid artiklid kevadväsimuse vastu võitlemisest, noorte ootustest tööle, klassikatäht Sten Heinoja eelseisvast Peterburi turneest ja loomulikult päevakajaline artikkel “Millal ja kuidas kuidas tähistada lihavõtteid?”. Kuna meie eestvedaja Piret on aktiivne koorilaulja, siis näitas ta videosalvestisi ja pilte Yukuhashi Citizens Choir’i  ja VENÜ naiskoori “Vanaemad” ühisest kontserdist, mis toimus 25. märtsil kell 17 Mustpeade maja Valges saalis. Esitusele tulid koori – ja rahvalaulud Jaapanist, Eestist ja mujalt maailmast. Kõik imetlesid jaapanlannade kauneid kimonoid ja ilusaid meloodiaid. Pärast “maitsvat” kohvipausi olidki teemaks retseptid. Meie retseptiraamat kippus väga üheülbaline tulema, sest pühade lähenemine sundis meelde tuletama erinevate pashade, nii kuumutatud kui kuumutamata, retsepte. Igaühel oli mingi väike salanipp lisada. Tugevaks konkurendiks pashale oli aga meie oma klassikalise Mulgi korbi retsept. Võib arvata, et nii mõnigi Rebane valmistas pühademaiust just kohtumisel läbi arutatud retsepti järgi. Kirsiks meie retseptiraamatul sai aga Vlassovi angerjasupp! Häid pühi ja heldet lihavõttejänest kõigile!

 

Üks kommentaar “Rebased: üheteistkümnes kohtumine

  1. Meie eestvedajate tänu me palju huvitava tundsime: tähistamisest lihavõtteid eestimoodi, uusi maitsva retseptide jagasime jne.
    Aga valesti arvama, et eestikeeleklubis ainult eesti keelt ja eesti kultuuri õpetakse.
    Ning Rebaste viimasel kohtumisel saime kätte botaanika valdkonnast teadmiseid. Näiteks minu jaoks on absoluutselt uudiseks see, et Paju (Salix acutifolia) -верба ja Paju (Salix alba) – ива – need on ilmnes taimeliigi isendid üksteise suhtes.
    Küll nii palju uusi annab meile Klubi! 🙂

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s