Vikerkaar: üheksas kohtumine

Seekord oli meil külas Annika Bauer, kelle oli kutsunud meie klubiliige Nastja. Nagu ikka, Eesti on väike… see tähendab, et kõik tunnevad kõiki. Annika ja Killu on olnud pikka aega töökaaslased Estonian Business Schoolis. Annika õpetab eesti keelt praegu Tallinna Ülikooli tudengitele. Nüüd saime võimaluse uurida Annikalt lähemalt, kuidas on üliõpilastele keelt õpetada. Kas jaapanlane omandab eesti keelt kergemini kui soomlane? Ega päris õiget ja ühest vastust siin tegelikult ei olegi. Palju sõltub keeleõppijast endast. Annika jutust noppisime välja sellised sõnad: tegus nädal, haigus on seljatatud, keeletunde nuputama, kohustuslik/vabatahtlik, tööpõld on lai, kirju seltskond.

Kohtumist jätkasime diktsiooniharjutustega, millest enim meeldisid sellised (puhas klassika!): Pai papa, pane paadile purjed peale, pärast põrutame Piritale, päevitame pepud purpurpunaseks. Pagari piparkook. Säh, söö see soe seasaba!

Paari päeva pärast on emakeelepäev (14.03) ja eesti keele auks pakkusime välja ilusaid eestikeelsed sõnu: vabadus, õigus, tõde, süda, kullerkupp, neitsi, nurmenukk, rukkilill, tilluke, pääsuke, puuviljad, luuletus, kadakas, liblikas, vikerkaar, tamm/mänd/kask, allikas, Siniallikad, sinilill, lepatriinu, kokku leppima, lapsepõlv.

Siis vaatasime kunagist nukufilmi “Kunksmoor” ja lugesime Aino Perviku lasteraamatust seda katkendit, kus Kunksmoor satub kapten Trummi ettepanekul Kaubamajja. Seejärel lavastasime mitmes rühmas stseeni, kus tegelasteks olid müüja, kapten Trumm ja Kunksmoor. Selle tükiga saab alati nalja – ja nii ka seekord!

Davide tõi meile, eestvedajatele, möödunud naistepäeva puhul kingituse – autogrammilehe Ivo Linnalt endalt! Sellist kingitust ei oleks küll oodanud!

Üks kommentaar “Vikerkaar: üheksas kohtumine

  1. Kohtumine oli väga huvitav. Annika on hea õpetaja ja vestluskaaslane. Juba ammu üksteist pole näindud ja oli huvitav kuulda kuidas ta õpetab ülikoolis.
    Esimest korda ma nägin nukufilmi “Kunksmoor”. Mulle meeldis.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s