Rohelised: kaheksas kohtumine

7. märtsil jätkus retseptide esitamine. Nende paremaks mõistmiseks olid kaasa võetud isegi valmisproduktid, mida nauditi kohvipausi ajal.

Osalejad esitasid oma ülevaated ajakirjandusuudistest, mis nad olid leidnud meedia vahendusel. Huvi pakkusid kreeklaste toitumisharjumused, treeneri ja toitumisnõustaja E. Orgu soovitused normaalse kehakaalu ja hea tervise saavutamiseks. Tippsündmus oli Elina Netšajeva esikoht “Eesti laulu” konkursil. Nautisime Elina esitust üheskoos. Eesti keele ja identiteedi teemaga seoses paigutasime eesti rahvuse ja keele kujunemise ajaloo raamidesse. Liikmetele said mõistetavaks olulised etapid kirjakeele kujunemises: esimese eestikeelse raamatu ilmumine, eestikeelse päevalehe väljaandmine jms. Sugulaskeelte iseloomustamiseks tõime näiteid ungari  ja eesti keele ühissõnavarast ja naljakatest juhtumitest erineva tähendusega soome sõnade kasutamisel.

Kohvipaus oli pühendatud saabuvale naistepäevale. Vaimustuti Nataliia tehtud konserveeritud kurkidest ja hiiglasuurest rullbiskviidist, mida nautisid mitu rühma mitu päeva. Kurgid kadusid purgist välgukiirusel. Aitäh talle hoole ja vaeva eest!

Õppekäik toimub sel pühapäeval, 11. märtsil. Kohtume kell 12 Ajaloomuuseumis Pirita tee 56.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s