Vikerkaar: 8. kohtumine

Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus. Kes veel ei teadnud, teab nüüd, et selle tsitaadi taga on eesti kõige kuulsam kirjanik Anton Hansen Tammsaare. Rääkisime eesti kõige kuulsamast teosest “Tõde ja õigus” ning vaatasime sinna juurde “Pealtnägija” klippi aasta pärast valmivast suurfilmist. Vargamäe Andres, Oru Pearu, rehielamu, ait, laut, palgid, krants, kõrts, põldu kündma ja vilja külvama – need on küll sellised traditsioonilise eestluse põhiolemusega sobivad sõnad. Sinna kõrvale lugesime veel Tammsaare novelli “Armastus” kuningapojast ja kuningatütrest.

Eduard Vilde teostest vaatasime katkendit ETV kunagisest telelavastusest “Pisuhänd” ja osalesime ka ise näidendis (tegelased Tiit Piibeleht, insener Sander, ärimees papa Vestman, tütred Matilda ja Laura).

Mööda ei saanud me muidugi Oskar Lutsust ja “Kevadest”. Pool rehkendust saime igal juhul selgeks 🙂 Ja sellised sõnad nagu vembumees, Tootsi peenar, kraam, karistama, köster.

Tänapäevastest autoritest lugesime Andrus Kivirähki omapärast teksti “Soome – tuhande järve maa” ning otsisime tema tekstist huvitavaid ja ootamatuid pöördeid.

2 kommentaari “Vikerkaar: 8. kohtumine

 1. Mulle väga meeldis Tammsaare novelli “Armastus”. Kuningapoeg on väga tark mees, sest kõik ütlesid talle, et armastus on joovastus, valu, nukrus ja surm, aga ta ise rääkis kuningatütrele, et armastus on õnn ja elu ja ta sai kuningapoja naine. Arvan, et see on tõeline mees!

  Anastassija Illarionova

  Meeldib

 2. Kahjuks ei saanud tulla kursusele, sest ma olin ‘kinni’ kontsertile minu kontoris naistepäevale.
  Ei lugenud eesti raamatud veel, aga ma loodan, et tulevikus rohkem võimalused on mulle kui ma õppin eesti keelt 🙂
  Pärast lugema viimasest tunnist, ma preagu tean, et Vilde Tee nimi tuleb kirjanikust 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s